Zimní příběh o skřítcích, vílách, broučcích a zvířátkách

S tátou jsem minulý rok opravovala dům, tak jsem pořádně nemohla navštívit babičku a dědu v Novém Hrozenkově. A přitom to tam mám tak ráda. A pak byly ty Vánoce, že jo. O tom napsal už něco brácha. Jenže Vinca je pořád prcek, takže psal o 4 ztracených adventních pytlíčcích a že Vánoce spadly ze stropu a to se ví, že to tak nebylo. Přišel k nám Ježíšek, normálně, jako ke všem hodným dětem. Táta teda strašil, že k nám asi nepřijde, ale přišel. A s bráchou jsme dostali vláčkodráhu a knížky a vílu a skřítka a závodní auto a tričko s vílou Ariel a taky balón. A 2 telefonní sluchátka. A taky kocoura Pepu, o kterým taky brzo napíšu. Tak teď k tomu zimnímu příběhu u dědy a babičky.

Tričko s mořskou “paní”
Ahoj Vinco!

Hurá do zimní pohádky

Vinca našel pod stromečkem skřítka a já vílu. Jsou to naši velcí kamarádi. A řekli nám, den před odjezdem, že chtějí jet k dědovi a babičce s námi. Že také chtějí poslouchat večerní pohádku o Broučkovi. A tak se naskládali do kufru, přibalili jsme knížku a že jedem. Jenže pak bylo nutný zabalit i psa Mimi a kocoura Pepu. Možná jsme ještě měli vzít skřítky z lesa. Jsou tam, fakt. Navštěvujeme je a krmíme. Ale to už bychom se k babičce a dědovi asi nevešli.

Skládáme se ráno do auta. Hustě sněží. Opouštíme náš domeček a je nám trochu smutno. Ale těšíme se za babičkou a dědou!

To jsou skřítek a víla. Líbí se vám taky tak moc? Přinesl je Ježíšek. A ten Ježíšek se jmenoval prý Magda. Zkuste mu napsat, třeba vám taky vyčaruje panenku nebo panáčka!

Pohádky, zvířátka a prarodiče

Kdo je malý, jako já nebo brácha, musel na té cestě cítit kouzlo veselého zimního příběhu. Škoda, že tak krátkého. Kocour Pepa se po cestě rozhodl, že v přenosce rozhodně nepojede a celou cestu tam i zpět spal mámě na klíně. Slyšela jsem, jak říká, že ji to uklidňuje. Kocour Pepa se jmenuje Pepa po dědovi Pepovi.

Kocour Pepa = klínospáč vrnivý

Skřítek Vincent a víla Lilinka se k dědovi a babičce těšili moc. Hráli si s auty na koberci, pořád se chichotali a vymýšleli lotroviny.

Víla a skřítek jezdí s červeným autíčkem

Večer máma četla knížku Broučci. Nerozumíme všemu, ale něco nás k ní táhne. Každý večer před čtením listujeme a díváme se na obrázky. Nejzajímavější je ten, jak nesou skoro mrtvého broučka domů. A jsme rádi, že se mu nic nestalo. I když prý neposlouchal.

Vincovi to pořád nejde do hlavy…

Víla Lilinka a skřítek Vincent většinu času trávili s hračkami v teple domova. Povídali jsme jim o broučcích z pohádky. Nechtělo se jim ven. Víla ani skřítek neměli zimní oblečení. Víla si dokonce doma zapomněla sukýnku.

My jsme si užívali zimních radovánek. Nechali jsme se vozit na bobech a plácali sněhuláky různých velikostí.

A hlavně jsme si užívali s dědou a babičkou.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..